Σχολή Γονέων

Home / Σχολή Γονέων - 16 Σεπτεμβρίου, 2022 , by mail_np01sxri

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε την συνεργασία της Διεύθυνσης Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού & Νέας Γενιάς με τους Ψυχολόγους του Διευρυμένου Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Αχαρνών την κα. Αικατερίνη Μέγα, τον κ. Λεωνίδα Παλίλη και την κα. Ιουλία Μεσσήνη για την έναρξη της δράσης «Σχολή Γονέων».

Όπως γνωρίζετε στόχος της δράσης αυτής είναι η συμβουλευτική και εκπαίδευση κάθε γονέα στο σύνθετο γονεϊκό ρόλο όπως διαμορφώνεται από τις σύγχρονες κοινωνικοοικονομικές συνθήκες. Απευθύνεται σε γονείς παιδιών όλων των ηλικιών, παρέχει χρήσιμες γνώσεις, για τα οικογενειακό και το σχολικό περιβάλλον καθώς και ανταλλαγή εμπειριών και ευκαιρίες για προβληματισμό.

Οι γονείς που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στις συγκεντρώσεις της «Σχολής Γονέων», θα προσέρχονται στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Δήμου Αχαρνών κάθε Τετάρτη και ώρα 10:00 έως 11:30 με ημερομηνία έναρξης την Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2022 έως το τέλος της σχολικής χρονιάς.

Η συμμετοχή των γονέων δεν θα είναι υποχρεωτική και θα είναι ΔΩΡΕΑΝ.

Υπεύθυνοι επικοινωνίας οι ανωτέρω Ψυχολόγοι του Διευρυμένου Κέντρου Κοινότητας Δήμου Αχαρνών, τηλ.: 2132123121.

Είμαστε στη διάθεση σας για κάθε διευκρίνηση.